
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 3 mm |
| Length | 4.9022 mm |
| Width | 4.9022 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 120 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Height | 3 mm |
| Packaging | Reel |
| Depth | 4.9 mm |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 14 MHz |
| Type | Wirewound |
| Current Rating | 1.4 A |
| DC Resistance (DCR) | 125 mΩ |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 15 µH |
| Core Material | Ferrite |
| Max DC Current | 1.6 A |
| Saturation Current | 1.6 A |
| Schedule B | 8504500000 |
| Max Saturation Current | 1.6 A |
| Max Temperature Rise Current | 1.4 A |
| Temperature Rise Current | 1.55 A |
| Max Length | 5.1 mm |
| Max Width | 5.1 mm |
| Min Length | 4.7 mm |
| Min Width | 4.7 mm |
Stock: 76
Distributors
pcbx
Unit Price$0.14363
Ext.Price$0.14363
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.14363 | $0.14363 |
| 10 | $0.11969 | $1.19690 |
| 50 | $0.10848 | $5.42400 |
| 100 | $0.09832 | $9.83200 |
| 500 | $0.08550 | $42.75000 |
| 1000 | $0.07763 | $77.63000 |
| 3000 | $0.07346 | $220.38000 |
| 5000 | $0.06951 | $347.55000 |
| 10000 | $0.06635 | $663.50000 |
